ÜRÜN ADI

BİRİM 

5 CM DALMAÇYALI İDEAL KARBON LEVHA

1m²

DALMAÇYALI YAPIŞTIRMA HARCI (25KG)

4,5kg

DALMAÇYALI  LEVHA SIVASI (25KG)

4,5kg

DALMAÇYALI MİNERAL SIVA (25KG)

 2kg

DALMAÇYALI STANDART DÜBEL 11,5CM

6AD

DALMAÇYALI DONATI  FİLESİ S160 55M2

1.0M²

DALMAÇYALI FİLELİ KÖŞE PROFİLİ 2.5M

0.25MT

TOPLAM

172,00 TL/M2 

ÜRÜN ADI BİRİM 

5 CM DALMAÇYALI STONEWOOL TAŞYÜNÜ

1m²

DALMAÇYALI YAPIŞTIRMA HARCI (25KG)

4,5kg

DALMAÇYALI  LEVHA SIVASI (25KG)

4,5kg

DALMAÇYALI MİNERAL SIVA (25KG)

2,0kg

DALMAÇYALI TAŞYÜNÜ DÜBELİ 115MM

6 AD

DALMAÇYALI DONATI FİLESİ S160 55M2

1.0M²

DALMAÇYALI FİLELİ KÖŞE PROFİLİ

 0.25MT

 

TOPLAM

235,00 TL / M2

DALMAÇYALI ÜRÜN REHBERİ İÇİN TIKLAYINIZ

MANTOLAMA

Mantolama adını verdiğimiz uygulama ısı köprülerinin oluşumunu engellemek ve yalıtımın sürekliliğini sağlamak amacıyla binanın içine ve dışına yapılabilen ısı yalıtımı uygulamasıdır. Dış cephe mantolaması yapı fiziği açısından en uygun olan ısı yalıtım sistemidir. Mantolama mevsim şatlarına göre ısı kayıp ve kazançlarını engellemek için bina dış kabuğunun ısı yalıtım malzemeleri (EPS, Taşyünü, XPS) ile kaplanmasıdır.

MANTOLAMANIN AVANTAJLARI

Bina dış yüzeyindeki her türlü kiriş, kolon, hatıl vb.. betonarme yapı elemanlarını tamamen yalıtarak ısı köprülerinin oluşmasını engeller.

Binayı dışarıdan bir manto gibi sararak ana malzemede sıcaklık farkları sebebi ile oluşabilecek çatlakları ve hasarları önler. Dış duvarlarda oluşan yaz kış sıcaklık farkları 5 dereceye kadar çıkabilmektedir.

Bina dış duvarları dış ortamın tüm etkilerinden korunur.

Hem ısı hem de su yalıtımı sağlar

Tekniğe uygun yapılmış bir mantolama uygulaması %50 ye varan ısı tasarrufu sağlanabilir.Özellikle taşyünü ile yapılan uygulamalarda büyük ısı ve enerji tasarrufu sağlanabilmektedir.

Binanın dış duvarlarında beton içindeki donatıları korozyona karşı koruyarak bina ömrünü uzatır.

MANTOLAMA NERELERE YAPILIR

Binaların dış duvarlarına, çatılarına, toprak temaslı mahallere, katları ayıran döşemelere, depo garaj gibi ısıtılmayan bölümlere bakan kısımlara ve soğuk hava depolarına mantolama uygulaması yapılabilir.Kısacası istediğiniz heryere..

MANTOLAMA NE KADAR SÜREDE YAPILIR

Mantolama uygulaması orta büyüklükteki bir bina için ortalama 1-4 hafta arasında sürmektedir. Hava koşulları, binanın büyüklüğü, uygulamada çalışacak personel sayısı bu süreyi olumlu ya da olumsuz etkileyebilmektedir. Kuvvetli rüzgar, sis ya da yağmurlu hava koşullarında mantolama uygulaması yapılmamalıdır. En ideal zaman, uygulama yapılacak dış yüzeyin ve ortam sıcaklığının en az +5 derece olduğu dönemdir.

MANTOLAMA FİYATLARI

Mantolama  fiyatlarında firmamız en uygun fiyat politikasıyla sizlere daha iyi hizmet verebilmek için elinden geleni yapmaktadır.